Zútulněte si vaši ložnici

Square

Zařizujete ložnici nebo jste se rozhodli pro změnu a chcete ji trochu předělat tak, aby vypadala útulněji a spalo se vám v ní lépe? Mnohdy stačí pár drobností a zjistíte, že ze staré a ne příliš útulné místnosti je rázem úplně jiný pokoj s příjemnou energií. Čím však začít? Základem jsou příjemné a tlumené barvy. Zapomeňte na křiklavou oranžovou, studenou modrou nebo agresivní červenou. Sáhněte po teplejších tónech, jako je béžová nebo světle hnědá. Čím jednodušší barvu zvolíte, tím rozmanitější doplňky můžete poté nakoupit. Je potřeba aby na vás zdi dýchaly klidem, proto je klidně doplňte o obrazy nebo fotografie, na které se vám dobře kouká a vyvolávají ve vás pocity radosti a štěstí.

ložnice

Dále vyhoďte z ložnice všechny věci, které do ní nepatří. Máte v ní například žehlící prkno? Šup s ním do jiné místnosti, nebo ho alespoň schovejte do skříně. Ložnice by na vás měla působit jako odpočinková zóna a pohledem na žehlící prkno se vám akorát vkradou do hlavy myšlenky na to, kolik toho zase musíte vyžehlit. Stejně to platí s cvičícími a posilovacími stroji. Pokud nemáte možnost je přesunout do jiné místnosti, zkuste si pořídit alespoň zástěnu, za kterou nepůjdou tolik vidět.

útulná ložnice

Nebojte se detailů a doplňků. Samotná postel by měla mít přikrývky 140×200, abyste se nemuseli s partnerem nebo dětmi přetahovat, povlečené v příjemném povlečení se vzorem, který se vám líbí. Dekorační polštářky si klidně pořiďte v jiné barvě, ať se vám ložnice trochu rozsvítí. V těchhle barvách si potom můžete pořídit i ostatní dekorace jako jsou květináče, svíčky nebo třeba koberečky před postel. Nakonec vše můžete sjednotit přehozem, který navíc místnosti dodá uklizenější vzhled, například když nestihnete pořádně ustlat. Myslete na to, že z ložnice byste měli vždy vycházet odpočatí a plní energie, proto si ji zařiďte tak, ať se v ní cítíte co nejlépe.