Co způsobuje ztrátu erekce

Square

Ztráta erekce je pro většinu mužů naprosto nepředstavitelnou problematikou, a jako samotné téma je naprostým tabu. Naneštěstí problémy s erekcí trpí až každý třetí muž již ve věku čtyřiceti let, tedy na samotném počátku středního věku. Mnoho z nich však odmítá tento problém řešit, či diskutovat s odborníkem – lékařem, což může vést i k následné ztrátě plodnosti. Ne vždy se však musí nutně jednat o vážný problém, a mnohdy ani není odborná, lékařská pomoc nutná, a jedinec je schopen si pomoci sám. Ovšem stejně, jako u jakéhokoliv jiného problému, je i v případě ztráty erekce nejdůležitější nejdříve najít konkrétní příčinu, tu odstranit, a zamezit tak tomu, aby se specifický problém znovu objevil.

poruchy erekce

Jak ale poznat, kdy se o závažný problém jedná, a kdy ne? Jak si může jedinec pomoci i bez lékaře, a jaké že jsou ty nejčastější příčiny problémů s erekcí? V první řadě svou roli může sehrát alkohol, či jiná droga, jejich příliš vysoké množství, či dokonce dlouhodobé užívání může vést k vážným zdravotním problémům. Dále je velmi důležitá psychická stránka jedince, která může ovlivnit erekci jak dlouhodobě, tak krátkodobě. Z krátkodobého hlediska svou roli může sehrát strach, nízké sebevědomí, či momentální nervozita, z toho dlouhodobého je pak důležitým faktorem stres, jemuž může být muž dlouhodobě vystaven, dále pak úzkosti, nebo deprese.

léky

V neposlední řadě je samozřejmě důležité brát v potaz také věk jedince, jeho životosprávu, zdravotní stav a s tím spojené nemoci, se kterými se může jedinec léčit. Velmi důležitou roli však hraje hladina testosteronu, mužského pohlavního hormonu, která, spolu s věkem, stále klesá a může tak vést i k následné neplodnosti. Tyto problémy však mohou mít poměrně snadné řešení, mnoha jedincům mohou pomoci i speciální cviky. Další možností jsou léky na předpis, které však mohou být nebezpečné, a to především pro lidi s nadváhou, kardiovaskulárními problémy, nebo cukrovkou. Lepší volbou tak mohou být vitaminové komplexy a doplňky stravy na přírodní bázi, které jsou šetrnější k organismu.