Zajistěte si pořádek na vašem pracovním stole

Square

Ať již pravidelně docházíte do práce, případně máte zařízenou domácí pracovnu, jistě se setkáváte s množstvím nepřehledně uskládaných papírů a složek, které se povalují na desce vašeho pracovního stolu. Stejný problém přitom musí řešit například i studenti. Ti mají nejrůznějších materiálů určených ke studiu také velmi požehnaně a mnohdy netuší, kde je odkládat.
kalkulačka na šanonu

Lidé obecně žijí v době, která produkuje nepřiměřené množství papíru. Nejen tedy, že se sami topíme v přebytečných potištěných listech, ale rovněž nemyslíme příliš ekologicky. Zamyslete se proto nad tím, zda skutečně musíte vytisknout danou tabulku, nebo vám bohatě postačí na vašem monitoru. Získáte tím i méně materiálů k organizaci.

Ačkoliv se člověk snaží o pravidelný úklid, ne vždy tato činnost dopadá dle původních představ. Většinou dochází k tomu, že člověk spěchá, na poslední chvíli opouští místnost a nepořádek daného dne zanechá s tou myšlenkou, že se do něj pustí příští ráno. Komínky dokumentů a rozházené propisovací tužky se tak neustále pouze vrší na sebe a vaše pracovní plocha postupně mizí. Nepříjemnou situací bývá okamžik, kdy za každou cenu potřebujete nalézt daný materiál a vlastně netušíte, kde přesně hledat. Na stole či v levé horní zásuvce?
tři knihy

Efektivní kartotéky


Účinným řešením vašeho problému mohou být kartotéky, do jejichž pořízení se jistě vyplatí investovat . Nejen, že jejich cena není nikterak vysoká, ale získáte rovněž efektivní způsob přehledného uspořádání vašich materiálů. Kartotéky jsou ideální v případě, že potřebujete dané dokumenty seřadit abecedně či podle jiného klíče. Jednotlivé přihrádky, které můžete navíc označit lístečky, jsou skutečně velmi účelné. Už nebudete muset řešit situaci, kdy netušíte, kde přesně se daný dokument nachází, naleznete jej zařazený v dané kategorii.

Jak již bylo zmíněno, kartotéky využijete nejen v zaměstnání, ale i v prostředí domácím. Zorganizovaný život najde své využití všude.