Preventivní ochrana i léčba vody na koupání

Square

Aktivní chlor, který je silným, a tudíž účinným oxidačním činidlem, si dokáže znamenitě poradit s nežádoucím organickým znečištěním naší bazénové vody, ke kterému dříve či později určitě dojde. Není totiž dost dobře možné se mu vyhnout.
děti v bazénu
· Proto výrobci nabízejí celou řadu různých kvalitních přípravků na bázi aktivního chloru v kapalné, granulované anebo tabletové formě.
Tento prvek se dobře osvědčil nejen při udržování kvality bazénové vody, ale i při jejím ozdravení. Pokud jsme pozapomněli na pravidelnou údržbu, nebo nám okolnosti nedovolily, pak není zdaleka nic ztraceno. Stačí na to chlor do bazénu, který navodí takzvanou „šokovou terapii“. Problém bude za několik okamžiků vyřešen.
· Jedná se o organický granulát, který obsahuje účinnou složku organicky vázaného prvku chloru.
Organicky vázaný chlor šok je vhodný nejen pro zmíněnou šokovou chloraci, ale také pro pravidelné dávkování tohoto pomocníka při údržbě bazénové vody.
· Dokáže
– eliminovat organické znečištění
– snížit růst zelené a hnědé řasy.
Koncentrace této látky by neměla klesnout pod 0,3 mg na jeden litr. Hodnoty zjistíte docela jednoduchým způsobem. Stačí si zakoupit tester chloru.
kopání pod vodou

Po ošetření změřte hodnoty

Organický chlorový granulát lze také aplikovat tehdy, kdy není vhodné z pádných důvodů přidávat další vápenaté sloučeniny. Je to zejména v případech, kdy voda obsahuje už tak dost vysoké koncentrace vápníků a hořčíku.
· Hrozil by tak vznik nežádoucích inkrustů (povlaků a usazenin).
Tento přípravek neobsahuje ani zmíněný vápník nebo hořčík. Nepřispívá tedy ke zvyšování tvrdosti bazénové vody. Granulát lze také využít pro rozjezd nové koupací sezóny a použít ho pro prvotní nachlorování. Po ošetření vody tímto přípravkem je nutné provádět měření koncentrace. To se doporučuje po čtyřiadvaceti nebo osmačtyřiceti hodinách.