Firma založená jako ready made ušetří spoustu času a administrativních úkonů

Square

Možná si teď říkáte, co byste si měli pod termínem ready made společnost představit. My vám nyní vysvětlíme, oč se vlastně jedná. Ready made společnost je vlastně předem založená společnost, která je uvedena v obchodním rejstříku a zároveň má uhrazen základní vklad, což je tedy v překladu kapitál. Společnost má svůj vlastní název, sídlo dané firmy a dále přidělené IČO a zveřejněného jednatele.
konferenční místnost společnosti.jpg

Ano, je pravda, že se tímto shoduje s dalšími a běžnými podnikatelskými subjekty. Co ji však odlišuje je to, že byla založena výhradně kvůli koncovému klientovi. Jedná se o službu zákazníkům, kteří se při zakládání firmy mohou vyhnout procesům administrativních úkonů a tím ušetřit velkou spoustu času, který mohou vynaložit jiným způsobem. Věřte, že tato administrativa dokáže zabrat až dva týdny vašeho času. A to ještě navíc dva týdny kalendářního času.

Ty společnosti, které jsou předem registrovány subjekty, mohou být buď společnost s ručením omezeným (tedy s.r.o.), akciové společnosti (tedy a.s.) nebo evropské společnosti. Pro tyto produkty je důležité dodržení všech stanovených postupů a podmínek, které jsou uvedeny v zákoně, který ještě navíc začíná stanovením podnikatelského záměru, dále pokračuje daňovou registrací a končí zaplacením vstupního kapitálu.

Můžete si být jisti tím, že ready made nevyvíjí žádné aktivity a ani u nich neprobíhá žádná obchodní a podnikatelská činnost, takže společnost není zadlužená a ani u ní nebyly zaznamenány žádné účetní operace nebo ekonomické procesy.
porada zaměstnanců.jpg

Tento druh služby se vyplácí zejména z toho důvodu, že je administrativní proces náročný a zdlouhavý. V České republice je navíc nutné absolvovat až 8 základních administrativních kroků a to je ještě naše země v této oblasti hluboko v žebříčku jednoduchosti zřizování společností. Nachází se totiž až na 80. místě. Zahájit podnikání je mnohem jednodušší a rychlejší například v Makedonii nebo Rumunsku.

Za firmu, která není ready made nelze považovat společnost, která byla založena již dříve a to s konkrétním záměrem plnit nějaká účel a po nějaké době přestala zakladatelům vyhovovat. Mohou ji samozřejmě nabídnout k prodeji, ale stále se jedná a podnikatelský subjekt, čili společnost.