Tažné zařízení jistě využijete i Vy

Square

Pro majitele každého auta je tažné zařízení určitě velká výhoda. Jezdíte rádi na kole a chcete se podívat na druhý konec republiky? Pokud máte na autě „tažný“, není žádný problém. Pak už stačí vybrat nosič na kola, kterých je na internetu velké množství. Tažné zařízení využijete, i pokud jezdíte rádi na dovolenou karavanem nebo podnikáte a vozíte často velký náklad.
výprava na kolech

Na koho se obrátit

Tažné zařízení by Vám měla přidělat montážní firma, která má k tomu všechny předpoklady- je certifikovaná. Ta také ručí za provedenou práci a vydá Vám potvrzení o montáži- typový list. Na základě tohoto dokladu Vám odbor dopravy zapíše tažné zařízení do technického průkazu. Nejlepší je zajet do nějakého autorizovaného servisu. Sice si připlatíte, ale odpadne Vám spousta práce a nervů.
karavan za auto
Mohu si ho namontovat sám?

Pokud byste si přece jenom chtěli přidělat zařízení svépomocí, dávejte dobrý pozor. Chce to hodně důslednosti a přesnosti v dodržování přesného postupu na tuto montáž. Byla by škoda, kdybyste si způsobili na autě škody, které by Vás v konečném efektu stáli ještě více peněz. Také Vás nemine kontrola STK, kde Vaši práci zkontrolují a vystaví Vám protokol.
Kolik zaplatím

Cena tažného zařízení je různá, pohybuje se především podle typu auta v rozmezí 2500-15000Kč. Také zaplatíte částku za práci u firmy, která zařízení namontovala a samozřejmě na dopravním úřadu.
přidělání vleku
Druhy tažného zařízení

·         Odnímatelné nebo přidělané na pevno- rozhodnout se můžete podle toho, zda ho budete používat každý den nebo jen jednou za čas.

·         Pro nosiče na kola

·         Pro bržděný přívěs, obytný vůz nad 750 kg

·         Pro nebržděný přívěs do 750 kg

V dnešní době velkých možností tažné zařízení jistě využijete i Vy. Byla by škoda nevyrazit o kousek dál do světa, třeba právě na kole nebo karavanem. Vždyť poznávání nových míst a zemí člověka naplňuje ze všeho nejvíc.