Napříč Itálií

Square

Málokdo z nás nenavštívil Itálii alespoň jednou v životě. Někdo formou poznávacího zájezdu, jiný strávil dovolenou v některém z mnoha přímořských letovisk. Nejrychlejším způsobem, jak se dostat od nás do Itálie, je cesta přes Rakousko a Německo, která trvá přibližně deset hodin. Tuto vzdálenost v pohodě zvládají i děti. Cestovat do Itálie můžeme i na občanku, ale každé dítě musí mít doklad vlastní. Pokud budeme mít s sebou psa, také musí mít vlastní pas a k tomu ještě doklad o očkování proti vzteklině. Platit budeme v eurech a mluvit italsky, německy a anglicky. Během pobytu bychom si měli dát pozor na kapesní zloděje. Přijít o peníze nebo doklady je velmi nepříjemné a může nám to dovolenou rychle ukončit. Stejné je to i s ponecháním věcí, jako je mobil, fotoaparát nebo počítač, v autě. A proto, dejme si na své věci pozor.
dolomity

Nejznámější místa, výhodná i pro naši peněženku, jsou třeba Bibione, Lignano nebo Lido Di Jesolo. Tato místa se vyznačují dlouhými písčitými plážemi, uvidíme zdegondoly typické pro Itálii a můžeme si pochutnat na italských specialitách. Při delších pobytech na slunci bychom měli dodržovat pitný režim a nepřeceňovat své síly při plavání nebo na horách.
benátky itálie
Byla by velká škoda, kdybychom při cestě do Itálie nenavštívili Benátky, nejznámější a nejromantičtější město. V letních měsících Benátky navštíví davy turistů. Pokud nemáme chuť se mezi nimi prodírat, vydáme se do dalších nádherných míst, ze kterých třeba Miláno patří mezi nejbohatší města v Evropě, nebo Verona se proslavila příběhem Romea a Julie. Místo, které si můžeme prohlédnout i za deštivého počasí, je Bologna, která má spoustu pasáží.
Nezapomeňme si také prohlédnout Florencii, město pro milovníky umění, a nevynechejme galerii Uffizi a Pitti. Také hlavní město Řím s nejznámější starověkou památkou Koloseem, je nabito historií. V Římě najdeme všem známý, samostatný stát Vatikán, sídlo Papeže.