Amazon aneb nejen ráj pro nákupy

Square

Společnost Amazon je rozšířená po celém světě. Dostupnost je v mnoha jazykových modifikací webu. Stejně tak i cenové relace. I když je pravdou, že zcela striktně definovat Amazon je vlastně nereálné. Nejedná se o klasický internetový obchod, nejde ani o typické internetové tržiště, které je v případě jiných jako AliExpress.
 ebook kindle
Nicméně výhodou a prioritou je celosvětové rozšíření. Zatímco před časem bylo působení tohoto amerického gigantu jen v okolních státech, nyní je již u nás. Dokonce společnost Amazon otevřela velký sklad v České republice, jenž náleží pro střední Evropu. Amazon nabízí však obsáhlou nabídku interesantních produktů i služeb. Díky tomu má tak vysoké postavení na celosvětovém trhu.
 obchod amazon
Amazon u nás vstoupil do podvědomí široké veřejnosti před mnoha lety díky velmi populární čtečce knih Amazon Kindle. Tak bylo umožněno lidem číst knihy a čtečka byla dostupná za příznivou cenu a ve velmi vysoké kvalitě. Amazon se též věnuje poskytování cloudových služeb, obdobně jako například Goodle Disk. Tudíž lze využít nejen bezpečné zálohování dat.
 
Nákup přes internet a doprava zdarma pro ČR
 
Jelikož zatím je v nedohlednu Amazon v českém provedení v rámci internetu, nadále se tak využívá nejčastěji sousední německý. Nicméně web disponuje českou verzí. Co to obnáší? V češtině je tak navigace i menu webové stránky. Zároveň jsou i přeloženy produkty a další neustále přibývají. Stejně tak je v češtině dostupná uživatelská nápověda a pomoc, stejně tak i v rámci potvrzení zásilky. A prioritou je překlad do češtiny v rámci zákaznického servisu s e-mailovou i telefonickou podporou.
 
Jestliže objednávka přesáhne určitou stanovenou hodnotu, je tak umožněno objednávajícímu bezplatné doručení prostřednictvím standardního dodání. Rovněž je možnost zvolit si, jestliže nakupující bude platit v korunách či v eurech.
 
I když existuje česká doména amazon.cz, nicméně po jejím načtení dojde k automatickému přesměrování na právě zmíněný německý e-shop s přepnutou lokalizací do češtiny. Lze však český jazyk zvolit i manuálně po přihlášení a to v pravé horní části menu, kdy si tak vyberete požadovaný jazyk.
 znamení slevy
Amazon coby světový gigant
 
Jen tak pro zajímavost, bylo zjištěno, že denně navštíví web společnosti Amazon takřka necelé dva milióny návštěvníků. Amazon si tak může dovolit nabízet služby, které velmi usnadní nakupování. Vše se tak stává příjemnou a snadnou záležitostí. Na Amazonu je k dostání zkrátka zboží z celého světa. Nachází se tam tak veškeré značky a druhy zboží a produktů. Někdy se však může stát, jestliže hodláte nakupovat na americkém Amazonu, že ne všechno nabízené zboží je pak možné dopravit do České republiky.