Poťte se. Ale s mírou

Square

Ačkoliv se nám to vůbec nelíbí, patří pocení prostě k našemu životu. Nadměrné vylučování potu ale může způsobit některé nepříjemné onemocnění. Maminky si určitě pamatují, že jejich děti mívaly čas od času potničky. Tento nežádoucí projev může postihnout i dospělého.
·        Někdy mohou být dokonce způsobené i dlouhodobou dehydratací.
·        Ve velkém horku není naše tělo schopno vytvořit dostatek potu, který by mohlo vypustit prostě kůží ven.
·        Vznikne tak malé množství, které zůstane ukryto pod kůží.
·        Pak vznikají právě potničky.
Nejčastějšími místy jsou třísla, hýždě a místa pod prsy. Prevencí je dostatek tekutin, volné oblečení a včasné otírání nebo omývání ohrožených míst. Pokud už nám opruzeniny hrozí, je dobré použít různé krémy nebo zásypy. Pomoci nám mohou i bylinky, ze kterých si uvaříme odvar.
o   Heřmánek pravý.
o   Dubová kůra.
o   Měsíček lékařský.
o   Černý čaj.
zánět na těle

Pozor na atletickou nohu

Jestliže se potničky objevily ve větším množství na kůži dětí, rozhodně se doporučuje návštěva lékaře. Drobné pupínky nás totiž mohou zmást a mohou signalizovat nějakou jinou chorobu. Následkem pocení může být i takzvaná atletická noha. Tento termín není moc známý, ale jeho projevy už potrápili mnohého postiženého.
·        Atletická noha je infekce, která vzniká jako důsledek zapaření zpocené nohy v uzavřené botě.
·        Tím se přemnoží mikroorganismy, které způsobí poškození kůže.
·        Ta pak svědí a mohou se na ní vytvořit drobné šupinky a praskliny.
·        Pak noha nepříjemně zapáchá.
čaj z bylinek
Nemoc je záludná i v tom, že je přenosná.Většinou se jí můžeme nakazit například ve společné sprše. Pocení můžeme regulovat vhodnými přípravky. Musejí se ale používat s rozvahou, protože úplné potlačení pocení není pro náš organismus zdravé. V lékárně můžete koupit proti nadměrnému pocení například hypermangan. Je účinný, ale zároveň je to žíravina. Proto je dobré nechat si v lékárně poradit.