Maximální bezpečí u vás doma, aneb prevence úrazů dětí

Square


Narodilo se vám miminko? Pak vás kromě radostí samozřejmě čekají také i starosti. Jednou z těch starostí bude také to, aby se vašemu děťátku nic nestalo, abyste ho dostatečně ochránili před různými nebezpečími. Obzvláště, když se malé děti začínají postavovat a chodit okolo nábytku, rázem dosáhnou mnohem výš, než si vůbec stihnete uvědomit a mohou pak na sebe strhnout těžké věci, vroucí vodu a je tak zaděláno na pořádný malér.
bílá prodlužovačka

Ve vaší domácnosti číhá na malé děti mnohem více nástrah, než si vůbec dokážete představit. Proto je potřeba si všechno do detailů projít a zjistit tak, kde všude číhá nebezpečí a taková místa dostatečně zabezpečit, abyste předešli různým úrazům a nehodám.

Jak zabezpečit váš domov a předejít tak úrazům dětí

Domov, ať už byt nebo rodinný dům – to je spousta nástrah, nebezpečí a prostor, kde se může stát spousta úrazů a nehod. Jak tedy zabezpečit vaši domácnost, abyste předešli nepříjemným úrazům vašich nejmenších a abyste tak zajistili jejich maximální bezpečí?  Nestačí jen zajistit ostré hrany nábytku, nebezpečí číhají také jinde, v každé místnosti. Rizikové jsou především zásuvky, kabely, nože, ale také i chemické prostředky, které častokrát ukládáme nízko do skříněk a poliček a pro malé děti jsou tak velkým lákadlem.
dřevěná zásuvka

Abyste měli jistotu, že jste opravdu na nic nezapomněli, pak je tu jedno osvědčené doporučení, které vám velice napomůže v tom, abyste mohli zavčasu zabezpečit všechna potřebná místa a předměty u vás doma a zabránit tak nejhoršímu. Při procházení vašeho bytu nebo domu to vezměte rovnou od podlahy a snižte se do úrovně výšky malého dítěte. Budete tak mít na dosah všechny nástrahy tak jako vaše dítě a získáte snáze přehled o tom, co kde vašemu dítěti hrozí a jaká místa musíte zabezpečit.