New York je víc než jenom velkoměsto

Square

Vznikly o něm stovky songů, které velebí tuto překrásnou metropoli, která je tak kosmopolitní, jak jenom umí město být.

New York se skládá ze čtyř základních velkých čtvrtí

1.       Brooklyn – kdysi to bylo místo, kde žili převážně černoši. Brooklyn byl považován za nejnižší vrstvu společnosti, za chudou část města. Scházeli se tady rappeři a hiphopeři. Pokud ale milujete pláže, můžete vyrazit právě sem. Američané je udržují čisté. Najdete tu mnoho barů a klubů, rozhodně sem vyrazte za návštěvou. Brooklyn už dávno není chudá část, ale obrovské území, poseté vysokými mrakodrapy a obchodními centry.

socha

2.       Manhattan – nejluxusnější část celého New Yorku. Tento ostrov je považován za vrchol amerického snu. Najdete tady nejvíce mrakodrapů, Empire State, Sochu Svobody nebo známé Time Square.

3.       Queens – zde je největší kumulace přistěhovalců. Patří sem i pověstná Čínská Čtvrť, kde je největší počet Asiatů.

4.       Bronx – toto je údajně nebezpečná část New Yorku, kde není vhodné vycházet do ulic po setmění. Ale kdo ví, kolik je na tom pravdy.
V New Yorku se nachází spousta zajímavých míst, které stojí za vidění. Mezi ty nejzajímavější patří:

centrum

SOCHA SVOBODY
Tu najdete na malém ostrůvku jižně v zálivu kousek od Manhattanu. Socha má francouzský původ a symbolizuje spojenectví a přátelství s Evropou. Zajímavostí je, že Sochu Svobody postavil Gustave Eiffel, který je také autorem pařížské Eiffelovy věže. K ostrovu se dostanete pomocí trajektu.

EMPIRE STATE BUILDING
Sto dva pater a výhled na celý Manhattan, to nabízí tato budova, do které můžete vystoupat po svých, nebo se svézt ultrarychlým výtahem. Můžete vyjít na terasu a kochat se nádherným výletem.

náměstí

TIMES SQUARE
Hlavní tepna města, takový newyorský Václavák, to je Times Square, místo, které nikdy nespí a které se neustále plní turisty, lidmi, kteří se vydávají za zábavou, slavnými osobnostmi, ale také lidmi, kteří tudy chodí do práce.

PÁTÁ AVENUE
Nejznámější obchodní ulice na světě. pokud i vy milujete nákupy, nezapomeňte navštívit i toto místo.