Kontrola rozvodů

Square

Vážený čtenáři, nedomnívej se laskavě, že se zde budeme věnovat manželským rozepřím a manželství vůbec. A že snad budeme kontrolovat proč a kdo se rozvedl. Ne, budeme se zabývat něčím úplně jiným. Co to je to bude záhy jasné. Rozvody mohou být několikero druhů, například vodní, ale ty nás v tomto článku trápit nebudou. My se zde budeme zabývat rozvody elektrické instalace. Tedy těmi podivnými dráty, které vedou po celém domě, ale nejsou vidět, protože jsou ve zdi. Tomu všemu, včetně místa od tak zvané rozvodné skříně se říká elektroinstalace. A to nás bude zde v tomto článečku zajímat.

elektrikářské nářadí

Málokdo totiž ví, že se tato má a musí kontrolovat. Pokud vím, některé pojišťovny to již zavedly dokonce jako povinnost a pokud mají provádět plnění, vyžadují tento doklad. Jinak má pojištěnec smůlu. V čem to spočívá? Určitě ne v tom, že půjde sám majitel kontrolovat, zda funguje vypínač a zda je v pořádku zásuvka. Takto by to nešlo. Je třeba provést řádnou kontrolu a tomu se zase říká revize elektroinstalace. Tu musí provést odborný pracovník, který splňuje všechna možná nařízení a normy, a který je k tomu samozřejmě oprávněn. To bude také on, kdo vám po odvedené kontrole dá příslušný „glejt“ o tom, že bylo provedeno to, a to v rozsahu tom a tom.

revize elektriky

Vás bude jistě zajímat doba té práce a poté moclipak si za to firma zaúčtuje. No, není třeba se obávat. Čas se zde na místě odhadnout nedá, protože netuším, jak velký máte byt nebo dům. Proto radím nejprve si zavolat a tam vám čas přibližně odhadnou. Kam zavolat? Počkejte, i k tomu se dostaneme. Cena revize elektroinstalace se opět odvíjí od množství. Stejně jako čas tak i toto se odvine od počtu zásuvek, světel a já nevím čeho ještě. To je druhý důvod, proč si nejprve zavolat. A tím se dostávám k tomu kam. Stačí si kliknout zde na modrý text a jste na webu, kde je o onen veledůležitý telefon.