Žijeme online

Square


Osobně doufám, že kouzlo knih, myslím těch z papíru, nikdy nevyprchá a nepřestanou se vydávat. Považuji za základ dobré domácnosti, mít v knihovně nějaké ty encyklopedie, atlasy ptáků, savců, hub a květin a pár slovníků. Mnoho moderních domácností se ale s knižní podobou vědomostí nezabývá. Vše mají v různých aplikacích ve svých chytrých telefonech a tabletech a tak vždy po ruce.
muž a tablet


Jdete po lese, uvidíte neznámou houbu, vyfotíte ji a aplikace Vám hned ukáže, zda je jedlá nebo ne a podá doplňující informace. Budete někde na výletě a nebudete chodit přece s mapou v ruce. Telefon Vás již zavede na místo určení a ještě Vám po cestě oznámí, kde jsou jaké památky, rozhledny a přírodní zajímavosti. Chcete prodat nějaký ten nepotřebný křáp? Přece nebudete inzerovat v novinách nebo v rádiu. Šup s fotkou do aplikace a za chvíli u Vašich dveří bude zvonit kupec. Koupit letenku, rezervovat pokoj? Žádný problém. Aplikace Vám ukáže ty nejlevnější nebo nejlépe hodnocené. Počasí Vás už nepřekvapí. Proč se dívat na oblohu, když můžete sledovat oblačnost v mobilu. A tak dále a tak dále.
nákup přes mobil


Díky internetu se dnes již děti ve školách neučí tolik vědomostem, jako spíše tomu, kde si informace vyhledat, budou-li je potřebovat. Rodiče hlídají svá dítka, aby potají nechodila na zakázané stránky se sexem a násilím. To je stinná stránka internetu. Najdete tam i to, co kolikrát nechcete vidět. A také se na vás neustále valí nějaké reklamy.


Www stránky přináší ale uživatelům internetu mnoho pozitivního. Ať už se jedná o kontakt s příbuznými a kamarády, kteří žijí někde daleko, dohledávání informací, prodeje a nákupu, hledání si partnera, výukových kurzů, cvičení, aktualit ze všech možných sfér nebo sledování televize. Přes internet lze dnes dělat snad vše. Jen operovat Vás musí zatím chirurg osobně. Ale kdo ví, co přijde.