Vzrušující intimno

Square

„Pan Grey Vás očekává“. Věta se kterou to u mnohých čtenářek začalo. Ale proč musel být průkopníkem až pan Christian Grey? To dříve erotické knížky neexistovaly? A jaký je na ně názor v dnešní společnosti?
 
Erotické knížky nejsou žádný světový objev spisovatelky E.L.James, nýbrž různé erotické a milostné texty jsou s lidstvem od nepaměti. Vzpomeňte si například na Dekameron, který obsahuje nepřeberné množství peprných řádků. Nebo na různé deníky slavných, kde do často až příliš zbytečných detailů popisují své rozmarné noci. Tedy ne. E.L.James opravdu nebyla první, kdo se o tomto stále tabu tématu zmínil. Ale jedno prvenství se jí odepřít nedá. Bez zaváhání ji můžeme označit za průkopnici v tomto odvětí. Proč, ptáte se?
čtení při lampě
Erotické knížky nebo i všeobecně erotika byly dříve naprosto nemístné téma ke konverzaci. Často se dělalo, že lidé prostě erotiku nezažívali. Naštěstí se našlo pár výjimek, které šly proti proudu a udržovaly tento žánr při životě. Dnešní situace je už lepší, ale stále se najdou země, kde je to naprosto nemístné. Sami se zkuste zamyslet, jak často jste slyšeli někoho mluvit o erotických knížkách před vydáním Padesáti odstínů? Moc ne, že? A potom? E.L.James donutila nenásilně lidi ve společnosti mluvit a začít se více otevírat v tomto směru. Sex tu s námi byl, je a vždycky bude. Na to už přišlo hodně spisovatelů, kteří začali psát ohromné množství erotických knížek. Bohužel jako každá věc to má i své stinné stránky.
podvečerní polibek
Najít opravdu kvalitní a originální příběh je v dnešní době velmi těžké. Česká nakladatelství vydávají jen zlomek knih z červené knihovny. A tak nezbývá čtenářkám a čtenářům číst různé amatérské povídky na internetu. Pro jazykově vybavené se nabízí možnost čtení anglických knížek, ale ruku na srdce. Nebylo by lepší, aby se Vaše oblíbené zahraniční autorky a autoři začali vydávat i u nás?
Z dnešního pohledu je patrné, že tenhle sen bude ješte dlouho trvat, než se konečně spoustě čtenářům a čtenářkám uskuteční. Erotické knížky Vám umožňují se ponořit do jiného světa, načerpat informace a nebo si jen příjemně odpočinout během sobotního večera. Na závěr si dovoluji připojit pár tipů, které stojí za přečtení.
Tipy z červené knihovničky:
Ø  The submissive
Ø  Nabíječ
Ø  Padesát odstínů šedi
Ø  Ricochet