Nechutná to všechno jako kuře?

Square

Nejdražší jídla světa, nejvybranější pochoutky a suroviny tak vzácné, že byste si za ně mohli postavit hned dva domy. Za co jsou boháči světa schopni utratit své peníze?
 zimní lanýž

1)      Kaviár Almas

Kromě toho, že má trochu jantarové, hnědé zabarvení, vypadá úplně stejně, jako každý jiný kaviár. Co je na něm tedy tak speciálního? Možná proto, že ryba, ze které tato pochoutka pochází, má něco kolem stovky let a je to jeseter Beluga. Kvůli jejich ochraně se do spoustu zemí nesmí Almas vyvážet a jen půl kilogramu vás vyjde na dvě stě padesát tisíc korun.
kvark jídlo 

2)      Co je vlastně lanýž?

Je to houba, možná ta nejdražší. Mezi špičku patří zejména lanýž bílý, který roste pouze v okolí města Alba, které se nachází v Itálii. Cena velmi záleží na kvalitě houby, jsou to velké, dvanácti centimetrové koule a jejich hodnota se může vyšplhat až na osmdesát tisíc korun!
 

3)      Bílá nebo hořká?

Čokoláda hýbe světem odjakživa. Pokud se ale naleznete někdy v New Yorku (v Americe), určitě zavítejte na tu nejlepší a také nejdražší čokoládu do restaurace Serendipiti. Čokoláda je podávaná ve zlatém poháru vykládaném diamanty s odpovídající lžičkou, samotná čokoláda je dále z dvaceti osmi druhů kakaa a nese název the Frrrozen haute. Jeho cena? Jenom pouhých tři sta padesát tisíc korun.
 

4)      Libo trochu čaje?

Pokud si po čokoládě a lanýži rádi dáte šálek čaje, určitě zkuste Dahun Pao, nejdražší čaj na světě. Keře, ze kterých je sbírán, jsou starší tří sta let a samozřejmě jinak než rukou, to nejde. Ročně se vyprodukuje pouze několik set kilogramů a cena jednoho se pohybuje okolo dvaceti miliónů korun.
ovocný dort 

5)      Frťana do jedné a do druhé

A celý gurmánský kolotoč můžete završit sklenkou nejdražší whisky na světě, Macallan Fine Rage Vintage, které se vyrobí pouze osmdesát lahví a jejich cena? Jenom sedm set tisíc korun, no není to skoro za hubičku?
 
Takže pokud byste někdy chtěli nějaké z těchto jídel zkusit, určitě neváhejte, prodejte dům a vychutnejte si chuť nejlepšího kaviáru! Bez domova bude chutnat ještě lépe. Anebo si prostě zajděte k Turkovi na kebab, taky exotika.