Navštivte směs asijských i neasijských kultur, Hongkong

Square

· Střet západu a východu
· Unikátní atmosféra
· Zajímavá historie
· Pláže
· Možnosti turistiky
· Čínská a japonská i euroamerická náboženství
· Rybářské vesničky

Něco z historie

Hongkong byl osídlen asijským obyvatelstvem již dlouho před středověkem, kdy se sem, v rámci objevování světa, dostali Portugalci. To už se psal konec šestnáctého století. na počátku toho sedmnáctého zde Portugalci postavili obchodní cestu Macao, po které proudil obchod mezi Čínou a Evropou, ale také Amerikou. A na konci sedmnáctého století oblast zcela osídlila Východoindická obchodní společnost, která patřila Británii – v osmnáctém století zde však začal vzkvétat nelegální obchod s opiem, který byl vyvážen z Číny, a aby Británie tuto obchodní cestu zničila, obsadila Hongkong a udělala z něj svou základnu. V devatenáctém století se však Hongkong vrátil pod nadvládu Číny a k novému tisíciletí si vyžádal podmínky, které ho činí částečně samostatným.

o Co to znamená v praxi?
Hongkong je sice vázaný částečně na Čínu, avšak nepatří pod jejich socialistickou nadvládu, ani zde není praktikován komunismus. Hongkong je v tomto směru hrdou západní, tedy kapitalistickou, zemí.

Co byste měli v hongkongu navštívit?

1. Victoria Peak
To je turistický vrchol nad zálivem, z nějž můžete sledovat celý poloostrov, na němž se Hongkong rozkládá. Pokud jste romantikové, vyjeďte na Victoria Peak chvíli před západem slunce lanovkou – pohled na noční Hongkong stojí opravdu za to.
2. Plavba na džunce
Starodávná loďka, kterou si můžete pronajmout. Povězte kapitánovi, aby vás vzal mimo obvyklé turistické trasy a sledujte město z hladiny moře – nezapomenutelný zážitek.
3. Kowloon
Tak trochu náměstí Rudých lampionů, turecká tržnice nebo Broadway, jenom je tu mnohem méně luxusu. Za pár centů vám tu můžou věštit z ruky, za pět dolarů si můžete na půl hodiny pronajmout prostitutku. Sežene tu všechno, od koňských mastí až po nejnovější kolekci zaručeně pravých obleků od Armaniho.