Antibiotika jen výjimečně

Square

Velice diskutovaným tématem v oblasti zdravotnictví je poslední dobou téma antibiotik. Antibiotika mají mnoho zastánců i odpůrců.
·        Jsou lidé, kteří vyžadují po svém obvodním lékaři předepsat penicilin při každé viróze.
·        Nebo nastane druhý extrém, že se pacient zuby nehty brání tento lék polknout.

Pokud užívá antibiotika člověk, který je nepotřebuje, velice si škodí.Až je potřebovat bude, nemusejí mu zabrat. Pak bude muset jeho ošetřující lékař předepisovat úplně zbytečně vyšší dávky. Dávkování je při antibiotikách velice důležité. Je potřeba užívat lék vždy ve stanovenou hodinu, a ne pak zapomenutý lék dohánět.

Nepříjemné vedlejší účinky

Antibiotika mohou mít i některé vedlejší účinky. Je potřeba lékaře informovat, jestli netrpíte alergickými reakcemi na některé látky.
–         Léky na bakteriální onemocnění mohou někdy vyvolat i kožní vyrážku nebo zimnici.
–         Po vysazení léků většinou tyto projevy odezní.

Je potřeba věnovat pozornost svému zdraví i po dobrání antibiotik. Tyto léky poškozují střevní mikroflóru, a tak je potřeba střeva ošetřit vhodnými jogurty a jinými kysanými mléčnými výrobky. Poškození střevní mikroflóry se projevuje tím, že se sliznice střev stává propustnější pro škodlivé mikroorganismy a toxiny. Tudíž mohou vznikat nepříjemná průjmová onemocnění. U žen je riziko ještě o kousek větší. V narušeném střevním prostředí se mohou rozmnožovat plísně a napadat i okolní oblasti. Dojde tak k narušení mikroflóry i v pochvě a žena pak musí řešit další nepříjemné onemocnění – kvasinkovou infekci.
·        Antibiotika se moc nepřátelí s různými vitamíny, které nám v době léčení z těla rapidně mizí.
·        Je tedy potřeba doplnit vitamíny řady B. Jejich nedostatek se může projevit po několika dnech po dobrání léků tím, že nás začnou bolet svaly a hlava.
·        Podobně, jako vitamín B, je potřeba doplnit i vitamíny řady A a C.