Když vlastníte trampolínu, časem uvítáte náhradní díly

Square

zahrada, chlapec, skok, trampolína

Vlastníte zahradní trampolínu? Možná se vám už také stalo, že některá její část se vlivem dlouhodobého a častého používání poškodila. Kvůli tomu ale nemusíte hned kupovat výrobek nový, nabízí se i jednoduší řešení. I trampolína náhradní díly má, ne, že ne.

Ano, i na trampolínu lze sehnat jednotlivé náhradní díly samostatně. Pokud jste to nevěděli, tak teď už to víte. Je to celkem široká skupina příslušenství, tak si ji pojďme trochu představit.

Potká-li vás opotřebení nebo ztráta

Častým používáním nejčastěji dochází k opotřebování krytu pružin. Vzhledem k tomu, že jde o vypolstrovanou část, je možné, že ve švech povolí a začne se trhat, v tu chvíli ztrácí svoji funkci. Pokud se to stane, je nejlépe pořídit kryt nový.

trampolína, ochranná síť

Ač je to nepravděpodobné za normálních okolností, i skákací plocha se může poškodit, zejména ostrými předměty. Pak je na místě zakoupení nové plochy, protože poškozená plocha rozhodně není bezpečná.

Nové pružiny budete většinou potřebovat ne kvůli poškození, ale spíše kvůli jejich ztrátě. K té často dochází, pokud se konstrukce na zimu rozkládá a uklízí.
Vlivem častých skoků a nárazů do ochranné sítě, může dojít i k jejímu protržení, na nic tedy nečekejte a opatřete novou, v zájmu bezpečností vašich dětí.

Příslušenství, které by vám nemělo chybět

Do kategorie náhradních dílů však spadá i další příslušenství. Patří sem především kotvící sady, které umožňují konstrukci napevno upevnit k zemi a zajistit tak ještě větší stabilitu, která může být vlivem podmínek počasí trochu zhoršená.
Pokud chcete zabránit poškození konstrukce a skákací plochy vlivem nepříznivého počasí, uděláte dobře, když si přikoupíte krycí plachtu. Ta vše bezpečně ochrání, když zrovna nikdo neskáče.

A zauvažovat můžete i o žebříku, který usnadní výstup i sestup ze skákací plochy zejména těm nejmenším uživatelům.

pláž, děti, trampolína