Jak zaplatit bydlení?

Square

Je jasné, že pokud žije mladý člověk sám v jedné jediné místnosti, nijak extra ho to trápit nemusí. Když potom spolu bydlí v podobně skromném příbytku mladý milenecký nebo novomanželský pár, přitulí se k sobě vcelku ochotně a také ty stísněnější prostory přečká bez větší újmy.

Destinová na penězích

Jenže když mají potom ti dva žít nejednou třeba i s dětmi v jedné nevelké místnosti, už to přestává být ono. Lidé tam nemají soukromí, nemají životní prostor, lezou si na nervy, možná dokonce přímo trpí nemocí zvanou ponorková.

A dříve nebo později tak dospějí ke zjištění, že se zkrátka potřebují přestěhovat do něčeho většího, přiměřenějšího. Případně do svého, mají-li navíc tu smůlu, že sdílejí obytnou plochu i se svými rodiči.

Protože rodina jednoduše potřebuje prostor. Aby každý její člen mohl žít jako člověk, aby měl místo pro své vlastní záležitosti, aby se navzájem nerušil s ostatními.

Jenže ono se to snadno řekne, ovšem hůře udělá. Protože větší byt či dům stojí logicky i více peněz a těch se ne v každé kapse nalézá tolik, aby se dotyční sebrali a šli si pořídit něco lepšího.

Takovým lidem pak nezbývá nic jiného, než vsadit na půjčku. Protože ze dne na den, ba ani z roku na rok se dost peněz na koupi kvalitní nemovitosti dohromady nedá.

Ovšem kde a jak si půjčit, že? Pokud ?

Pokud nechce člověk ztrácet čas zbytečným sháněním potvrzení a dobrozdání, pokud nechce vysedávat učiněnou věčnost ve všemožných bankách v naději, že mu bude možná vyhověno, pokud se obává, že nebude ideálním partnerem pro banky z toho důvodu, že má nějaký ten záznam v registru dlužníků, může klidně vsadit třeba na americkou nebankovní hypotéku.
vějíř peněz

Jestli je tato totiž něčím unikátní a v něčem dokonalá, pak je to to, že

a) takovou nebankovní instituci nezajímá zase až tak moc solventnost takového klienta

b) neodrazuje ji ani jeho nepříjemné zařazení mezi registrované dlužníky

c) a není třeba ani dokládat, na co člověk postrádané peníze vlastně potřebuje.

Stačí vlastnit nějakou nemovitost, jež by mohla být dána za onu zmíněnou hypotéku do zástavy, a rázem je vše na nejlepší cestě.

A člověk si tak může dopřát daleko lepší bydlení, s tím, že ho bude moci splácet klidně až třicet let po nepatrných částkách a za nízký úrok, srovnatelný s tím bankovním.

Uznejte, že je to lepší řešení než se mačkat v jednopokojovém bytě třeba se třemi dětmi a tchýní.