Hry pro dlouhé chvíle

Square

I když to dnes není příliš módní, nemusí se zábava doma točit pouze kolem televize, případně počítače. Existují i velice zajímavé hry, které můžete hrát jak se svým partnerem, tak i s dětmi. Nemusí však jít o žádné drahé a složité deskové hry, u kterých je nutné hodiny studovat pravidla. Bohatě vám postačí klasika v podobě kostek nebo karet. Někdy ani to ne.
kostky na šachovnici

1.      Kostky – nejde přímo o jednu hru, ale pomocí kostek si můžete zahrát celou řadu zajímavých her. Ty se však většinou hrají o peníze. Chcete-li zapojit děti, můžete finanční výhry vyměnit například za bonbóny, případně za daleko zdravější ovoce. S kostkami se dá hrát kupříkladu oko bere, vrhcáby nebo čínské Sic Bo. Čím více máte kostek k dispozici, tím si můžete vybírat z širší plejády her. Ideální je mít všech šest.

2.      Karty – i s kartami lze hrát celou řadu zábavných a zajímavých her. Můžete si zahrát prší, žolíky nebo třeba černého Petra. Pokud jsou už vaše dítka trochu starší, můžete si s nimi dát i poker, případně jeho českou obdobu mariáš. Stejně jako u kostek ale při těchto hrách nepoužívejte jako platidlo standardní peníze, ale něco jiného, co by mohlo jejich úlohu nahradit.

3.      Slovní fotbal – klasická hra, kterou si každý vyzkoušel minimálně na školním výletu nebo skautském táboře. Principy slovní kopané jsou velice jednoduché. Každý hráč je nucen vymyslet slovo, které musí začínat na písmeno, kterým končilo slovo předešlé. Jedná se o hru, která je nejen velice zábavná, ale také i naučná. Člověk u ní musí alespoň trochu namáhat šedou kůru mozkovou, což je činnost, která prospívá jak dospělým, tak hlavně dětem.
hrací kostky

K hraní těchto her opravdu mnoho nepotřebujete. Stačí jen trochu světla a vlastnit kostky, případně karty. V případě slovního fotbalu v podstatě nepotřebujete vůbec nic. Jen pár lidí, kteří jsou ochotni se k vám připojit.