Dítě a zahrada

Square

Dítě na zahradu určitě patří. Měli bychom, ale zahradu uzpůsobit tak, aby byla pro děcko bezpečná, zvlášť pokud pobývá venku samo. Samozřejmě přihlédneme k věku dítěte. Aby se ratolest na zahradě nenudila, můžeme mu dopřát vyžití v podobě skluzavky, houpačky, pískoviště nebo dětského domečku. Pokud se obáváte a nechcete nechat děcko volně pobíhat po celé zahradě, můžete mu vymezit na hraní určitý prostor, kam dohlédnete z okna.
slečna s knihami

Nutné bude kvalitní a bezpečné oplocení. Děcka jsou zvídavá a díra v plotě by pro ně mohla být vítaným zpestřením pro hrátky. Nehledě na to, že o dráty vyčnívající z nekvalitního plotu by se mohlo lehce poranit.

Nemůžeme po dětech chtít, aby si hráli pouze na upraveném trávníku. Většinu dětí láká dobrodružství, mají bujnou fantazii a ocení možnost schovat se za keř nebo v neupravených koutech zahrady. Určitě by pro vás bylo jednodušší hlídat děcko na přehledné a stoprocentně upravené zahradě, ale zvažte, zda byste dětem neměli nechat trochu prostoru pro jejich představivost i za cenu toho, že hlídání pro vás bude o něco obtížnější.

Zahrada uzpůsobená pro děti by měla disponovat nějakými herními prvky. Pískoviště jsou pro děcka oblíbenou hrací plochou. Stavění hradů, dělání bábovek je dokáže zabavit na dlouhou dobu. Pískoviště opatřete krytem. Budete mít jistotu, že písek zůstane čistý a nebude znečištěný volně se pohybujícími kočkami.
brýlatý klučík

Pro menší děti jsou lákavé skluzavky, houpačky, prolézačky a herní domky. Při pohybu menších dětí na skluzavce nebo prolézačce, ale buďte raději přítomni. Velmi obezřetní buďte v případe, že se na zahradě nachází bazén nebo jiný vodní prvek, kam by mohlo děcko spadnout.

Herní prvky můžete pořídit plastové nebo dřevěné.

Rozhodně pobyt dětí na zahradě podporujte. Určitě to bude pro děcko lépe prožitý den, než kdyby sedělo u počítače.