Covid je stále mezi námi

Square

Nepodceňujte jej

Tohle onemocnění je známé po celém světě, protože když bylo na vrcholu, co se týče počtu nakažených, tak nemocných byla spousta po celém světě, a hlavně umíral velký počet lidí. Samozřejmě každý organismus jej zvládá jinak, ovšem i se zdravým člověkem umí zamávat. Nyní se šíří hlavně varianta Omikron, která není obecně tak nebezpečná, ovšem i za může způsobit zdravotní potíže, takže musíme být obezřetní.

Covid 19

Co se týče prevence, tak kromě zdravého životního stylu a zlepšování imunity je tu možnost očkování. I přes něj sice můžeme onemocnění dostat, ale je vysoká pravděpodobnost, že bude mít lehký průběh a jakmile odejde, tak nás nebudou trápit vůbec žádné následující potíže. Samozřejmě více jsou ohroženy některé skupiny jako jsou senioři. Hodí se tedy dodržovat hygienu a další opatrní. Naštěstí nyní se drží statistiky v rozumných mezích, takže nemusíme my ani podnikatelé řešit nějaká omezení.

Testování

Každý z nás může být nemocný, přičemž takové nachlazení či chřipka každým rokem postihne spoustu lidí. Měli bychom však upozornit, jestliže se nejedná právě o Covid, což sami ani nemusíme rozeznat. Typickými znaky je únava, horečka a kašel. V takovém případě zpozorněte a pro jistotu si udělejte test. Antigenní testy prodej nabízí různá balení antigenních testů, které si zvládnete provést kdekoliv sami.

dívka s maskou

Samotný výsledek se dostaví do 20 minut, přičemž tyto testy dosahují vysoké účinnosti. Společnost prodává i velká balení, u kterých je samozřejmě cena za jeden test nižší. Hodí se proto třeba pro firmy, které chtějí pravidelným testováním zachytit případné nakažené, aby se nenakazili další lidé, protože potom by firma musela řešit například nedostatek zaměstnanců. Jestliže Vám nevyhovuje odběr z nosu, tak můžete vybrat druhou variantu, a to ze slin. Následně uvidíte, jak na tom jste.