Vyzrajte na svou nadváhu

Square

Obezita nemá jedinou výhodu, takže ji mít není pro vás vůbec dobré. Zbavit se jí můžete pouze vhodným stravováním, případně i pravidelným sportováním.

Vyzrajte na svou nadváhu

Není třeba si nic nalhávat – Češi jsou tlustí. Je sice pravdou, že existují národy, které jsou na tom v tomto ohledu ještě hůře, například Američané, ale to není nic k chlubení. Minimálně na evropském kontinentu nám patří jedno z prvních míst. A nadváha, hlavně tedy obezita, člověka dokáží omezit docela podstatně. Nejenže člověk s přemírou kilogramů má obvykle problémy vykonávat větší fyzickou námahu, ale zároveň mu hrozí celá plejáda civilizačních chorob, které ho mohou pěkně potrápit. Tyto choroby nemusí být pouze fyzického rázu, ale mohou se rovněž podepsat i na psychice daného jedince.

Basketbalista

Ovem pozor, ne každý, kdo vypadá, že je tlustý, takový opravdu je. Jsou lidé, kteří mají hřmotnější postavu a váží více, než je běžné, ale limity pro obezitu nesplňují. Proto také samotná hmotnost není jediným ukazatelem toho, jak si člověk, co se váhy týče stojí. Nejlepším ukazatelem v domácích podmínkách je BMI kalkulačka Bmikalkulacka.cz, skrze kterou si každý může vypočítat, je-li na tom dobře nebo potřebuje začít hubnout.

Strava ledacos zachrání

V mnoha případech stačí mírné či středně mírné obměnění jídelníčku a člověk začne hubnout. To platí hlavně u lidí, kteří mají jen mírnou nadváhu. Tam opravdu stačí málo a kilogramy jdou dolů. Ovšem jedinci, kteří se dokázali dostat až do stavu obezity musí podstoupit trochu drsnější hubnoucí kůru. Obvykle je nutné začít s drastičtější dietou, která se sestává převážně ze zeleniny a neobsahuje takřka žádné živočišné tuky nebo cukry. Není to ale pro každého, a ne každý má také schopnosti si takovou dietu vymyslet. Proto je dobré navštívit dietologa.

Činky

Dobře poradí

Dietologové mají v posledních letech docela hodně práce, jelikož množství jejich klientů nebývale roste. Proto je dobré připravit se na delší čekací lhůty, ovšem takové čekání se rozhodně vyplatí. Klient si odnese nejen cenné rady, ale také vhodný jídelníček, který mu bude ušit přímo na míru.