Sedí se Vám dobře?

Square


Sezením trávíme bohužel velkou část dne. Hodně z nás v práci, ať již sedíme v kanceláři nebo pracujeme z domu a pak v našich domovech u televize, u jídla, u domácích úkolů nebo na návštěvách, v čekárnách a podobně. Proto nemalou roli hraje to, co máme pod zadkem.

Možnosti jsou opravdu široké. Někdo se při zařizování svého domova nechává inspirovat na svých cestách po zahraničí, protože jiný kraj, jiný mrav i jiný styl sezení. Někdo dá na klasiku nebo má své oblíbené z generace na generaci se dědící křeslo.

židle


Na co se posadit?


·         Židle

Nejrozšířenější kus sedacího nábytku. Kancelářské, jídelní, polohovací, otočné, dřevěné, dětské, plastové, čalouněné, s područkami. Jen si vybrat a výběr bývá nelehký. Rozhodně si židli nejdříve vyzkoušejte, bude-li Vaše pozadí na ní trávit hodně času. Židli je možné koupit i s tím záměrem, aby si nikdo dlouho neposeděl.


·         Křeslo

V pohodlí domova nebo v některých pracovnách můžeme usedat do tohoto, povětšinou čalouněného kusu nábytku. Může být houpací nebo masážní, polohovatelné. Člověk by se v něm měl cítit opravdu pohodlně. Obvykle doplňuje pohovku.

křeslo


·         Pohovka

Základní kus nábytku pro obývací pokoj, kam většinou usazujeme návštěvy, a kde trávíme večery před televizí. Mohou být rozkládací, designové, do U nebo L tvaru, s polštáři. Záleží na vkusu. Dobré je mít kvalitní potah, aby šel dobře čistit.


·         Sedací vak

Modernější pojetí sezení z posledních let, hodící se hlavně, ale nejen do dětských pokojů. Více se o něm dočtete na https://www.libr.cz/s-modernimi-sedacimi-vaky-budete-spokojeni-.


·         Taburet

Slouží buď k odkládání nohou, nebo jako doplňkové sezení, když se Vás sejde více. Bez opěrky zad i rukou není vhodný k dlouhému sezení.

květované křeslo


·         Stolička

Stará, dobrá známá. Štokrle, které poslouží hlavně, když nemůžete někam dosáhnout nebo při draní peří. Neposedíte si dlouho, ale málokterá domácnost se bez ní obejde.


·         Podlaha

Někdo preferuje sezení na zemi v tureckém a jiném sedu, na koberci nebo bez něj. Ušetří za nábytek a nemá z čeho spadnout. Starší ročníky to ale většinou neocení, babičku na návštěvu nezvěte!

Sedí se Vám dobře?
4.4 (88%)5