Proč dochází k manželské krizi?

Square

Někdy se stane, že i v manželství, kde byste jako pozorovatelé nepředpokládali žádné nedorozumění, nastane krize. Ta přichází někdy nepozorovaně, plíživě. Nejvíce ji pociťují manželské páry, kterým „vyletí ptáčata z hnízda“ a najednou se ocitají muž a žena sami. A najednou nevědí, co si počít s volným časem. Zjišťují, že celý jejich život se točil jen okolo jejich dětí, zájmových kroužků, přátel a kamarádů, školky, střední školy, jejich partnerů, a přitom manželé si spolu zapomněli povídat. A sdílet společné zážitky, které už snad ani nebyly. „Jen“ společné rodinné dovolené, kde byli opět všichni a celá rodina pohromadě a stále nebyl čas řešit nedorozumění či snad problémy mezi manželi. Vše se jaksi „zametlo pod práh“ a problémy se neřešily.

manželská hádka

Často se stává, že po nějakém čase, obzvláště, pokud partneři pociťují problémy mezi sebou a nechtějí je řešit, uvadá i milostný život. Pokud to vygraduje, muž, který se stále cítí mužem a obává se stárnutí, dokazuje si, že je stále „jura“. Jak? Tím, že se začíná poohlížet po mladších a bezstarostných partnerkách, které jsou nevázané a stále příjemně naladěny.

Manželka se tím více zatvrdí a tráví svůj volný čas naopak se svými kamarádkami, které zase její muž nemůže vystát a pokud se navečer sejdou oba doma, opět je ticho a dům je jakoby prázdný, bez života.

kriize konflikt

Jestliže pociťujete odloučení od partnera či od partnerky, ale stále se máte rádi, jen nevíte, co s vaším společným životem, který jakoby vyprchává, nenechte to dojít až takhle daleko. Pořád stojí za to vaše manželství udržet, někdy postačuje si jen vše vyříkat, vyndat ze sebe to b o l a v é, které stále zatlačujete do sebe a nechce se vám o tom hovořit.

Pokud to nezvládáte sami, přizvěte si na pomoc nezávislého terapeuta a navštivte manželskou poradnu Praha. Nevzdávejte to, někdy skutečně postačuje jen třeba jiný náhled, a ten vám právě může poskytnout odborník na slovo vzatý