Jak získat na co máte nárok

Square

Ačkoliv se všichni snažíme chovat na silnici co nejbezpečněji, mnohdy nás může potkat nehoda, za kterou tak úplně, nebo třeba vůbec nemůžeme. Ve výsledku nám zůstane částečně, či plně zničený automobil, nepříjemné zdravotní potíže a těch pár korun, které nám pojišťovna vyplatí po měsících dokládání až nesmyslných dokumentů. Co s tím?

nabourané auto

Nenechte se zmást

Na odškodnění při dopravní nehodě https://www.poradnaodskodneni.cz má nárok každý, kdo není viníkem. Avšak i v případě uznání spoluúčasti má poškozený na odškodné nárok. Mnohdy ale pojišťovny zkouší různé kličky s předpokladem, že poškozený plně nerozumí svým právům a nebo tomu, na co všechno má vlastně nárok. Je to vlastně docela pochopitelné, protože i oni se musí nějak uživit a tak jsou právě k tomuto jejich zaměstnanci školení.

Jak ale zjistíte, že jste dostali méně, než na kolik máte nárok?

Za prvé můžete prostudovat všechny dokumenty, které jste obdrželi při sepisování smlouvy, zabádat na internetu a nakonec z toho pravděpodobně nebudete o nic moudřejší. Ono samotné odůvodnění, které vám vaše pojišťovna pošle, bude psáno tak nesrozumitelně, že se v tom vlastně budete ztrácet.

Spousta lidí to vzdá a řekne si, že jim to za těch pár korun vlastně ani nestojí. Ve skutečnosti však může jít o mnohem víc. Ideální strategií bude požádat o radu odborníky, které naleznete například v Poradně odškodnění, nebo vyhledat právní pomoc.

Jsou to nakonec vaše peníze, na které máte nárok.

dotazník a kladivo

Dávejte si pozor na to, co podepisujete

U vyřizování plnění pojistné události před vás budou předkládány dokumenty, které si máte přečíst a podepsat. Samozřejmě se však často počítá s tím, že nic číst nebudete, nebo tomu neporozumíte a nakonec se nevědomky upíšete k tomu, že vám pojišťovna bude odškodné krátit, nebo se vám dokonce ničeho nedostane. Vždy si dávejte pozor na to, co čtete a pořádně se přeptejte na to, čemu nerozumíte. Možná se dokonce dočkáte toho, aby s vámi bylo jednáno jako s hlupákem a stejně se nedozvíte o nic víc, ale v takovém případě můžete požádat o strpení, vzít si papíry domů a vše projít s právníkem, nebo jiným odborníkem.