Dorazila k nám další úžasná superpotravina

Square

Možná jste už zaslechli nebo na internetu narazili na ódy na moringu a nevěřili jste, protože vám přišly informace prostě k neuvěření. Uvěřit můžete – když budete chtít – a nebudete daleko od pravdy, když vám řekneme, že moringa olejodárná, tak se správně nazývá, je skutečně vycházející „Star“. Je prostě nově nastupující hvězdou a zaujímá přední místa v superpotravinách! Má totiž neobvyklé složení.

moringa strom

Jedná se o strom Moringa oleifera, který se původně nacházel na úpatí vysokohorských Himalájí. Ale protože bylo zjištěno, že je vše z tohoto stromu defacto k využití, pěstování se rozšířilo i do dalších oblastí, jako je například na africký kontinent anebo do Asie.

Místní dokážou z moringy vytěžit skutečně snad vše, cokoliv je možné. Umí zpracovat kořeny, kůru, listy i květy. Strom dokáže přežít náročné podmínky, proto je pro místní doslova pokladem. Ajurvéda pracuje s moringou již po desítky let, ne-li po staletí, ale až nyní se dostávají její úžasné účinky do podvědomí západní civilizace.

Dokonce se o ní říká, že je možná rostlinkou s největším obsahem životadárných látek na světě. Snad žádná rostlina neobsahuje až na čtyřicet šest druhů antioxidantů. Kromě nich poskytuje našemu zdraví vitamíny řady „B“, „C“, „E“, „A“, „D“ i „K“. najdeme v ní i důležité minerály:

  • Vápník, železo, měď, draslík.
  • Hořčík, sodík, zinek, fosfor.

Nechybí ani tolik potřebná vláknina, fytonutrienty, esenciální aminokyseliny, bílkoviny (na kterých „ujíždějí“ mnohé diety), nenasycené mastné kyseliny, jenž potřebujeme, protože běžně naše strava obsahuje převážně větší podíl nasycených mastných kyselin.

stres žena

V současné době může být velmi nápomocná při léčbě nemocí vyvolaných všudypřítomným stresem, posiluje imunitu, což v korona době je velmi žádoucí, snižuje cholesterol, hladinu cukru v krvi a mnohé další. Moringa se prostě VYPLATÍ!