5 tipů, jak na správný make-up

Square

Ženy se za všech okolností chtějí cítit sebejisté a navenek nádherné. I když to často není potřeba, pomáhají si kosmetikou a make-upem, který jim má přidat něco málo na kráse. Pokud však nosíte make-up, který vašemu vzhledu jen škodí, nijak vám to na kráse nepřidá. Proto dbejte na správný výběr, který zajistí to, že budete vypadat vždy dokonale a nádherně.
velké náušnice

1                    CENA

Na první pohled se může zdát, že prodejci make-upu z vás jen chtějí tahat peníze, opak je však pravdou. Za kvalitu si musíte jednoduše zaplatit a uznejte sama, že pokud make-up obsahuje jenkvalitní složky, cena není rozhodující.

2                    HUTNOST

Hustota make-upu má hned 2 důležité důvody, proč byste ji neměli zanedbávat.
–       Lahvička hutného make-upu vám vydrží (díky své konzistenci) mnohem delší dobu, protože vám ho stačí nanést na pleť jen malé množství.
–       Lehce se roztírá a neucpává póry, snadno přilne k pleti a nevypadá na obličeji jako maska.

3                    ZNAČKA

Značka je dobrým ukazovatelem kvality výrobku. Není to ale pravidlo, že cena make-upu určuje nejkvalitnější značku. Vybírejte ovšem ze známých a často používaných značek, se kterými je spokojená celá řada žen. Neznámé nebo nepojmenované značky make-upu často za nic nestojí.

4                    ODSTÍNY

Měli byste se zaměřit na make-up, který má stejný odstín jako vaše pleť. Vyzkoušet ho můžete přímo v nějaké prodejně s asistentkou, která vám poradí a pomůže vybrat přesně takový, jaký potřebujete. Vyvarujte se zkoušení odstínu v drogerii už jen z důvodu špatného osvětlení. Na venkovním světle bude make-up vypadat zcela jinak.
kosmetický salon

5                    NANÁŠENÍ

Nejzákladnější úpravou vašeho vzhledu je nanášení make-upu. Na prsty se vykašlete, rozhodně si nimi nikdy neupravíte make-up tak, aby vypadal dokonale a přirozeně. Zaměřte se na kosmetické pomůcky, které vám za všech okolností upraví make-up tak, abyste nechodili po ulici jako klaun. Houbičky, štětce nebosilikonové pomůcky, by měli být pro vás volbou číslo jedna.
Předtím, než nanesete make-up musíte si dokonale vyčistit pleť. Pro dlouhotrvající výsledek použijte bázi pod make-up, která má za úkol udržet ho celý den krásně upravený. V průběhu dne ho můžete málo zapudrovat a prodloužit si tak jeho výsledek až do konce dne.