Kam za kulturou o letních prázdninách

Square

Divadla tradičně drží během července a srpna přestávku, ale posledních pár let vzniká stále více letních scén, abyste nebyli během prázdnin o svůj kulturní zážitek ochuzeni. V článku se podíváme na největší pražské open air scény, na kterých se hraje každé léto od června do září.
 
Letní scéna Harfa
Inscenace divadla Gong se konají během léta na střeše obchodní galerie Harfa. Vstupenky si můžete zakoupit jak na číslovanou, tak nečíslovanou zónu. Hraje se i za nepříznivého počasí, kdy pořadatelé vybaví diváky pláštěnkami. V případě velmi špatného počasí se představení přesouvá do blízkého Gongu.
řecko amfiteátr
 
Letní scéna Vyšehrad
Malebné místo uprostřed hradeb na Vyšehradě láká na nové hry i osvědčené tituly z minulých let divadla Studio DVA. Produkce se zaměřuje zejména na vlastní projekty. Vstupenky můžete vybírat v různých cenových kategoriích, ale bývají rychle vyprodané. Návštěvu představení můžete spojit s procházkou po vyšehradských zahradách, odkud je krásný výhled na Prahu. Hraje se zde i za deště a chladného počasí, pro tyto případy je divákům k dispozici deka a pláštěnky. Pokud je počasí opravdu velmi špatné, provozovatel může hru zrušit a vy máte možnost vyměnit si vstupenku za náhradní termín.
 židle v hale
Hvězdné léto pod žižkovskou věží
Kalich letošní prázdniny poprvé uvádí své inscenace v nově vzniklém open air amfiteátru pod žižkovskou věží. Nově vybudované prostranství zajišťuje výbornou akustiku a dobrý výhled ze všech míst. Hraje se zde za každého počasí, protože hlediště je zastřešené.
 
Letní scéna divadla Ungelt
Poslední z našeho výčtu je komorní prostor s kapacitou pouze 227 míst, který uvádí nejúspěšnější inscenace z repertoáru Ungeltu. Herci tu hrají pod širým nebem v ulici Nový Svět ve starobylé části Hradčan. Areál je propojen s restaurací Nový Svět, kde po předložení platné vstupenky můžete povečeřet speciální divácké menu.