Mytí rukou je základem zdraví

Square
.

To, že na rukou přenášíme neskutečné množství bakterií, asi není zapotřebí připomínat. Právě proto učíme své děti už od malička, že se ruce musejí před každým jídlem, po každém použití toalety, po výletě v přírodě (a takových příkladů bychom našli mnoho) umýt. Víte ale, že existuje i Světový den mytí rukou? Připadá na patnáctého října a má za úkol nejen připomenout správné hygienické návyky, ale také naučit správné technice.
o   Ono totiž není mytí jako mytí.
infekce zelená
1)    Nejprve je nutné si ruce namočit pod tekoucí vodou. A nezáleží na tom, jestli je teplá nebo studená. Nemá ale být horká.
2)    Mýdlo se nanese v takovém množství, aby bylo možné ho rozetřít na celou dlaň i hřbet ruky.
3)    Lehkými pohyby si vytvoříme na rukou pěnu.
4)    Dvacet vteřin pečlivě mneme dlaně o sebe a snažíme se nevynechat ani jedno místo. Nezapomeneme ani na zápěstí, oblast mezi prsty a pod nehty.
5)    Pak se vše opláchne a ruce se utřou do ručníku.
Jestliže chcete mít jistotu, že je očista skutečně stoprocentní, pak se doporučuje sundat si prstýnky, hodinky a náramky.Pod nimi se totiž bakteriím skutečně daří nejlépe.
modrý monster

.

Veřejné záchodky jsou semeništěm bakterií

Na veřejných toaletách by se měla dodržovat ještě jedna zásada. Protože ne všichni jsme úzkostlivě čistotní, můžeme si i po umytí přinést na rukou nějakou nebezpečnou chorobu, kterou nám tu zanechal náš předchůdce.
mýdlo na rukou
Po umytí si tedy utřete ruce do papírové utěrky, ale neodkládejte ji a s její pomocí zavřete kohoutek.
·        A kde je ještě možné potkat bakterie ve větším množství.
–         Doslova kolonie tvoří na kuchyňské houbičce.
–         Číhají na nás také na matraci a na všech klikách.
–         A dálkové ovládání je jimi doslova poseto.
–         Stejně, jako náš mobilní telefon.
Bakterie jsou prostě všude a není možné se jich docela zbavit.Je ale možné jejich množství snížit anebo se jim někde i vyhnout.

Mytí rukou je základem zdraví
4.5 (90%)2
.